Íme három kreatív módszer, amellyel a fürdőszobádban mindig friss és illatos törölközők várhatnak: 1. **Illatosító spray használata**: Készíts egy saját illatosító spray-t, amelyhez víz és néhány csepp kedvenc illóolajad szükséges. Permetezd a törölközők

A fürdőszoba nem éppen a legkedvezőbb környezet a szövetek számára, mégis, a törölközők éppen itt találják meg legfőbb szerepüket.
Akiknek bőséges hely áll a rendelkezésére, gyakran a fürdőszoba egy kevésbé forgalmas részét választják a tárolás céljaira, így a törölközők is itt találnak otthonra. Ugyanakkor a nedves és párás környezet nem éppen ideális a textíliák számára, ami számos kényelmetlenséget okozhat. Szerencsére néhány egyszerű trükk segítségével könnyedén orvosolhatjuk ezeket a problémákat – hívja fel a figyelmet a The Spruce.
Ugyan nagyon kényelmes lehet, ha fürdés után a közelben van a friss és tiszta törölköző, ám a legtöbb fürdőszobában nem ideálisak a körülmények ezek tárolásához. Előfordulhat, hogy a szekrénybe vagy polcokra behajtogatott darabok nedvessé válnak, és innen már csak egy lépés, hogy be is dohosodjanak.
Ezt a problémát csak úgy tudjuk orvosolni, ha sikerül megőrizni a kiegészítők száraz állapotát. A szakértők pedig megosztották velünk azokat a módszereket, amelyeket érdemes tesztelni.
Az egyik leglényegesebb szabály, hogy használat után minden törölközőt úgy kell elhelyezni, hogy a levegő szabadon áramolhasson körülötte, így alaposan megszáradhat. Nem célszerű összehajtani vagy egyszerűen csak lerakni őket bárhova. A legpraktikusabb, ha egy erre a célra kialakított akasztóra vagy a ruhaszárítóra kerülnek. Mielőtt bárhova tennénk őket, érdemes a teregetés előtt egy kicsit megpaskolni őket, hogy a ráncok és gyűrődések kisimuljanak – ez különösen fontos lehet bizonyos anyagok esetében. Ha több nedves törölközőt kell szárítani, ügyeljünk arra, hogy ne helyezzük őket túl közel egymáshoz, mert ez biztosítja, hogy mindegyikük megfelelő légáramlásban részesüljön, így gyorsabban és hatékonyabban száradnak meg.
Sokan hajlamosak elfeledkezni arról, hogy a fürdés után érdemes kiszellőztetni a fürdőszobát. Ha van ablak, akkor még télen is érdemes kinyitni, hogy a felesleges páratartalom távozhasson. Az ablak nélküli helyiségekben pedig fontos, hogy az ajtót nyitva hagyjuk, hogy friss levegő áramolhasson be. Ez nemcsak a törölközők gyorsabb száradását segíti elő, hanem hozzájárul a fürdőszobai szekrények egészségéhez is. A megfelelő szellőzés nélkül a használati tárgyak és maguk a szekrények is könnyen dohos szagúvá válhatnak, ami nemcsak kellemetlen, hanem egészségtelen is. Éppen ezért érdemes figyelmet fordítani a fürdőszoba levegőcseréjére!
Ahol extrém módon párásodik a fürdőszoba, megfontolandó egy páramentesítő készülék beszerelése is. Minderre természetesen nem csupán a törölközők miatt van szükség, hanem elsősorban azért, mert a nagy mennyiségű nedves levegő hatására rövid időn belül penészedés jelei mutatkozhatnak a helyiség különböző pontjain. Ezt azonban könnyedén meg lehet előzni ilyen módon, és minden bizonnyal kisebb befektetéssel jár, mint a penész folyamatos eltüntetése, vagy a helyiség teljes felújítása.