A kecskebak, akinek az új esztendő elérkezése gyakran csak távoli álom.


Az utóbbi napokban rengeteget diskuráltunk arról, hogy ki miként ünnepel itthon. De vajon mi a helyzet a határokon túl? Ezt a kérdést járjuk körbe a Világhálón, tartsanak velünk délután fél 4-től!

Karácsonyi hangulatban, a csillogó fények és a díszes fenyőfa mellett szeretettel ajánlja az adást Benda László.

Ukrajnában politikai kérdéssé vált ki mikor ünnepli a karácsonyt: az ortodox ünnep januárban van, de sokan a nyugathoz tartozás jegyében hozzánk hasonlóan december 24-én tartják. Sajnos persze abban is távolodtak az oroszoktól, hogy míg utóbbiaknál relatív békességben telik az ünnep, addig az ukránok számára ez egy újabb háborús karácsony - erről Németh András, a HVG Kelet-Európa szakértője beszél.

Még mindig büszkén áll Gävle városában a 13 méteres szalmakecske, ami idén különösen figyelemre méltó, hiszen a múltban gyakran előfordult, hogy a bálvány idő előtt a lángok martalékává vált, mintsem megérhette volna az új esztendőt. A kecskebak sorsa nem csupán a helyi hírekben kelt feltűnést; a rá szentelt webkamera révén világszerte, 120 különböző országban követhetik figyelemmel az eseményeket. A tradíció izgalmas részleteiről György Gábor svédországi tudósító osztja meg a legérdekesebb információkat.

Indiában a keresztény közösség csak kis hányadát képviseli a lakosságnak, mégis a brit kolonializmus örökségeként néhány karácsonyi szokás megmaradt. A vállalatok nagy ünnepi rendezvényeket szerveznek, míg az emberek egymásnak képeslapokat küldenek, hogy kifejezzék jókívánságaikat – osztja meg tapasztalatait Odze György író és diplomata. Emellett arról is szót ejt, hogy Kínában milyen üzleti lehetőségeket rejt a karácsonyi készülődés, még akkor is, ha sokan nem igazán tudják, miről is szól valójában ez az ünnep.

Related posts