A Nébih által megjelentetett "Esküvő maradék nélkül" című kiadványban részletesen összegzik, milyen lépéseket érdemes megtenni az esküvői élelmiszerpazarlás minimalizálása érdekében. Az útmutató hasznos tippeket és praktikákat kínál, melyek segítségével a


A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) idén egy különleges útmutatóval készült a házasság hetére, amely a Maradék nélkül program keretein belül valósult meg. Az "Esküvő maradék nélkül" című kiadványban összegyűjtötték azokat a fontos szempontokat, amelyek segíthetnek abban, hogy a Nagy Nap élelmiszerpazarlás nélkül, tudatosan teljen. A hivatal február 12-én webináriumot is szervezett a témában, emellett pedig közösségi média játékot indított, hogy felhívja a figyelmet a mértéktartó és fenntartható ünneplés lehetőségeire.

Az élelmiszerpazarlás csökkentése nem csupán környezetvédelmi szempontból fontos, hanem gazdasági és etikai vonatkozásai is vannak - áll a hivatalos weboldalon. Magyarországon évente mintegy 810 ezer tonna élelmiszerhulladék keletkezik, amelynek jelentős része a háztartásokból származik. Emellett a nagyobb rendezvények, például esküvők során is figyelemre méltó mennyiségű élelmiszer végzi a szemétben.

Nem véletlen, hogy az ENSZ egyik fenntartható fejlődési célja is az, hogy 2030-ig világszerte 50%-kal mérsékeljük az élelmiszerhulladék mennyiségét a háztartásokban és a vendéglátásban. Ennek eléréséhez fontos, hogy ne csak a mindennapi konyhai rutinunk során, hanem a nagyobb események, így például az esküvők szervezésekor is figyelmet fordítsunk a pazarlás megelőzésére.

Szerencsére a fenntarthatóság egyre fontosabb szempont a társadalom, különösen a fiatalok számára, így az esküvőszervezésben is egyre nagyobb teret kap - írták. Sok jegyespár keresi a lehetőségeket arra, hogy nagy napjuk minél kisebb ökológiai lábnyommal valósuljon meg. Olyan kérdések vetődnek fel a szervezés során, amelyek néhány éve még nem voltak a tervezés részei.

A Nébih Maradék nélkül programja az egyre fokozódó érdeklődésre válaszul készítette el legújabb kiadványát, mely praktikus útmutatókkal támogatja a párokat a pazarlásmentes esküvő megvalósításában.

Az útmutatóban olyan praktikus tanácsok szerepelnek, amelyek többek között segítenek a menü tudatos megtervezésében, a maradékok kezelésében és az italpazarlás megelőzésében. Egyúttal annak fontosságára is felhívja a figyelmet, hogy a közös ünneplés remek lehetőséget teremt arra, hogy a pár felhívja barátaik, szeretteik figyelmét e számukra fontos társadalmi kérdésre, ezzel őket is inspirálva a fenntarthatóbb mindennapokra - fogalmaztak.

Related posts