A CATL a világ legnagyobb energiatároló rendszerének megvalósításába kezdett, amely a fenntartható jövő kulcsát jelentheti. A Tisztajövő koncepció keretében a vállalat innovatív megoldásokat alkalmaz, hogy hatékonyan kezelje az energiaforrásokat és támoga

A beruházás során 5,2 gigawatt (GW) napenergia- és 19 gigawattóra (GWh) energiatároló-kapacitást építenek ki, így a nemcsak a világ legnagyobb ilyen jellegű rendszere készül el, hanem az energiatároló kapacitása önmagában is rekorder lesz 2027-es üzembe helyezése után - jelezte a CATL. A rendszer a tervek szerint a nap 24 órájában, a hét minden napján 1 GW alapterhelési villamos energiát lesz képes biztosítani.
A CATL a beruházás megvalósítása során a TENER technológiáját fogja alkalmazni, amely a vállalat korábbi termékfejlesztései alapján készült. E fejlesztés célja a korszerű energiatároló rendszerek védelmi szintjének és energiaelosztási hatékonyságának javítása. A TENER technológia rugalmasan alkalmazkodik a különféle topográfiai adottságokhoz, éghajlati körülményekhez és energiatárolási igényekhez, így ideális megoldást kínál a változó villamosenergia-igények kezelésére - tájékoztatták a szakértők. A CATL második európai gyártóüzemét Debrecenben építi, és a tavaly novemberi bejelentésük szerint idén megkezdődik az akkumulátorcellák gyártása az új létesítményben.