A CATL, a világ egyik vezető akkumulátorgyártója, mostantól a hongkongi tőzsdén is tevékenykedik, és e lépésével a debreceni gyárának megvalósításához szükséges forrásokat kívánja biztosítani.


Ennek jelentős részét a magyar gyár kialakítására fordítják.

A kínai akkumulátorgyártás vezető szereplője, a CATL, kedden hivatalosan is benyújtotta a hongkongi tőzsdére történő bejegyzés iránti kérelmét - számolt be róla a Reuters.

A cég egyúttal közölte, hogy az így befolyó összeg egy részét a magyarországi gyára felépítésére szánja. Számításaik szerint a lépéssel ötmilliárd dollárnyi tőkebevonáshoz juthat a vállalat.

A sencseni tőzsdén bejegyzett vállalat hongkongi tőzsdei bevezetése a Dealogic adatai alapján az utóbbi évek legkiemelkedőbb kibocsátási eseménye lehet. A tervezett körülbelül 5 milliárd dolláros részvénykibocsátás a legnagyobb a Kuaishou Technology 2021-es, 6,2 milliárd dolláros bevezetése óta, így jelentős figyelmet kelt az iparágban.

A CATL tőzsdei debütálása hátterében az egyre fokozódó geopolitikai feszültségek állnak. Az Egyesült Államok januárban több kínai technológiai vállalatot – köztük a CATL-t és a Tencent Holdings-ot is – felvett egy olyan listára, amelyen olyan cégek szerepelnek, amelyeket Washington állítólag a kínai hadsereggel való kapcsolataik miatt figyelmeztetett.

A Debrecenben gyárat létesítő CATL bejelentette, hogy az amerikai feketelistára való felkerülés nem befolyásolja a cég működését.

A CATL 2022-ben jelentette be, hogy 7,3 milliárd eurós beruházással akkumulátorgyárat épít Magyarországon. Ez illeszkedik a kínai autógyártók és beszállítóik európai terjeszkedési stratégiájába, amelyet a hazai piacon tapasztalható erőteljes verseny, illetve az Európai Unió által kivetett magas importvámok is ösztönöznek.

Akkumulátorgyárak Magyarországon: hiába a népharag, a beruházók köszönik, jól állnak

Related posts