Budavári Palotanegyed: Lélegzetelállító üvegablakok és impozáns homlokzat jellemzi az egykori Vöröskereszt székházát - Fényképgaléria - Metropol
A Dísz tér igazi ékköve lett a napokban elkészült Vöröskereszt székház, amelyet a Nemzeti Hauszmann Program keretében építettek újjá. A pompás épületrészletek ámulatba ejtenek, a mesterek pontosan ugyanazt, az egykor ikonikus épületet húzták fel újra, amely a II. világháborúban bombatalálatot kapott. Ennek ellenére az épület megmenthető lett volna, de 1946-ban a politika a teljes bontás mellett döntött. Aztán több, mint 70 évig a mindenféle vásároknak helyet adó telek, a Budavári Palotanegyed tájsebe volt.
Az ember szinte ámulatba esik, amikor felfedezi a várbeli csodákat. A lenyűgöző Szent István-terem, a Lovarda, a Főőrség, a Sándor-palota, a Várkert Bazár, a Karmelita és a Budavári Palota déli összekötő szárnya mellett most már a Vöröskereszt székház is újjászületett a Budavári Palotanegyed szívében. A Nemzeti Hauszmann Program célja, hogy a Palotanegyed egykori fénykorának, a 19-20. század fordulójának varázsát visszahozza. A felújítás során a szakemberek nemcsak az eredeti terveket és archív fényképeket tanulmányozták, hanem a 21. század modern technológiáját is alkalmazták. Ezzel a varázslatos megjelenésű épület a Dísz téren egyesíti a régi és az új szépségét.
Az épület, amely 1902-re készült el, Hauszmann Alajos mesteri tervei alapján, a város egyik ékessége. Főbejárata előtt impozáns oroszlánfejes posztamensre helyezett dór stílusú, süttői mészkő oszlopok állnak, melyek közel négy méter magasságukkal és 2,5 tonnás súlyukkal lenyűgöző látványt nyújtanak. Homlokzatának neobarokk jellege szecessziós díszítésekkel találkozik, ami különleges eleganciát kölcsönöz az épületnek. A belső terek is ezt a stílust tükrözik, ahol a díszlépcsőház végén felfedezhetjük a rekonstruált történelmi középcímert ábrázoló színes üvegmozaikot, amely a látogatók figyelmének középpontjába kerül. A hajdanán fényűző díszterem is újra megidézi régi pompáját, hiszen falikárpitja az eredeti szövéstechnika és alapanyagok felhasználásával készült el. A belső udvar, amelyet üvegtető borít, szintén visszanyerte eredeti szépségét. Az épület patinás díszműbádogos tetőzete és a homlokzati díszek, beleértve a páratlan sarokkupolákat és azok groteszk fejdíszeit, új életre keltek, így a látogatók a múlt varázsát érezhetik az épület falai között.