Dmitrij Medvegyev véleménye szerint, ha a körülmények úgy kívánják, az oroszoknak proaktív lépéseket kell tenniük a Nyugat ellen, míg Ukrajnát a "parazita" elemek eltávolításával kívánják tisztítani.


A régi államfő, aki jelenleg az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának alelnöki posztját tölti be, a nyolcvan évvel ezelőtti potsdami konferenciára emlékezve az Ukrajnát, amelyet már három és fél éve agresszió alatt tartanak, a Harmadik Birodalomhoz hasonlította. Friedrich Merz német kancellárt pedig a nácik közvetlen örökösének tekinti.

Dmitrij Medvegyev, az orosz politikai színtér egyik meghatározó alakja, meglehetősen nyers szavakkal fejtette ki véleményét a Nyugattal való kapcsolatokról. Szerinte Potsdam egyértelmű tanulságot hordoz: a kapcsolatokat nem szabad illúziókra alapozni. Utalt arra, hogy a múlt árulása még mindig mélyen gyökerezik a nyugati kultúrában, és hangsúlyozta, hogy a Nyugat egy elavult, beteges érzésekkel van tele a saját felsőbbrendűségéről. Medvegyev arra figyelmeztetett, hogy ennek tudatában kell alakítanunk a viselkedésünket, és teljes erőnkkel reagálnunk kell a kihívásokra. Szükség esetén megelőző intézkedéseket is indokolt mérnünk. A nyilatkozat hátterében az a jelentős esemény áll, hogy éppen 80 évvel ezelőtt, 1945. július 17-én vette kezdetét a potsdami konferencia, ahol a Szovjetunió, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia vezetői ültek tárgyalóasztalhoz.

A potsdami történelmi leckét magunkévá tettük, így ma országunk nem csupán határait védi, hanem az igazságos világrend eszméjét is – jelentette ki a volt orosz elnök. Állítása szerint a náci Németország, a Harmadik Birodalom, noha jelentős eltéréseket mutat a mai Ukrajnával szemben – beleértve méretét, szerepét a világban és állami ideológiáját –, mégis találhatóak párhuzamok. Medvegyev különféle aspektusokat sorolt fel, kezdve a náci ideológusok kultuszától, a halálfejes egyenruhákon és páncélozott járműveken át egészen a társadalom militarizációjáig. Az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának alelnöke emellett kiemelte az ukrán hatalom megszilárdulását és a diktatúra egyre nyilvánvalóbb jeleit: "A választási folyamatokat háború ürügyén felfüggesztik, az ellenzéki hangokat elnyomják és börtönbe zárják, míg a szólásszabadságot teljesen felszámolják."

Az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának alelnöke szerint a Harmadik Birodalomhoz hasonlóan "fennállásának utolsó hónapjaiban, a modern Ukrajna is nyilvánvaló gazdasági és közigazgatási összeomlásban van". Felidézte, és mára is aktuálisnak vélte a potsdami három "D"-t, azaz a demilitarizációt, denacifikációt és demokratizációt, ami különösen meglepő a mai Oroszország tekintetében, a börtönökben életület vesztő, ablakon meglehetősen gyakran kieső ellenzékiek, oligarchák hazájára nézve. - A három "D"-hez hozzátennék egy negyediket is: a paraziták eltávolítását, vagyis a rovarirtást. Az úgynevezett Ukrajnához tartozó jelenlegi területek lakóinak meg kell tanulniuk önállóan élni, felelősséget vállalva tetteikért. Különben egy ilyen parazita Ukrajnának esélye sincs a túlélésre - folytatta a valóban náci beszédmódra hajazó elméletét.

Dmitrij Medvegyev és Donald Trump élénk vitát folytattak a nukleáris fegyverek kérdéséről, különös figyelmet szentelve az iráni atomprogram folytatásának következményeire. A két politikai vezető eltérő nézőpontokat képviselt, ami feszültséget generált a nemzetközi színtéren. Medvegyev hangsúlyozta az iráni program átláthatóságának fontosságát, míg Trump a szankciók szigorítását szorgalmazta, hogy megakadályozza Teherán nukleáris ambícióinak kibővülését. A diskurzus rávilágított arra, hogy a nukleáris fegyverek kérdése továbbra is komoly geopolitikai kihívásokat jelent, és a nemzetközi közösség egységes fellépése elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez.

A nyugati elit számára egy független és erős Oroszország mindig is egyfajta történelmi anomáliát jelentett, amely éles ellentétben állt a "civilizációs felsőbbrendűség" mítoszával. Ez a helyzet félelmet és a más nemzetekkel való egyenlő párbeszédre való felkészületlenséget szült, ami gyakran gonoszsághoz és agresszióhoz vezetett. Ennek következtében a nyugati elitek folyamatosan arra törekednek, hogy "bosszút álljanak" Oroszországon a saját múltbeli kudarcaik miatt - nyilatkozta ma egy rangos orosz tisztségviselő. Dmitrij Medvegyev bírálta Németországot is, kijelentve, hogy "több magas rangú tisztviselő büszke fasiszta felmenőire, és ez a retorikájukban és cselekedeteikben is megnyilvánul." A német kancellárt, Friedrich Merzt, a nácik közvetlen leszármazottjának nevezte. Végül, egy váratlan fordulattal Vlagyimir Putyint idézve megnyugtatott mindenkit: Oroszország nem tervez háborút a NATO ellen, és nem fogja "megtámadni Európát".

Dmitrij Medvegyev ismét NATO-tagállamokat fenyegetett meg atomháborúvalDmitrij Medvegyev: Megvolt a veszélye annak, hogy béketárgyalások lesznek, de immár világos, nem tárgyalunk, amíg az ellenséget teljesen szét nem verjük"Ukrajna egyértelműen Oroszország" - jelentette ki Dmitrij Medvegyev, Kárpátalját pedig térképén Magyarországhoz csapta

Related posts