Meglepetést keltő hír: Magyar Péter, az oroszbarát propagandista, a Tisza Párt színeiben tűnt fel? - A Facebookon heves vitába keveredett a Tisza elnöke és Hadházy Ákos.


A Tisza Párt által leigazolt Ruszin-Szendi Romuluszt bírálta Hadházy Ákos - Magyar Péter kommentben válaszolt.

Hadházy Ákos már szombaton jelezte, hogy nem tetszenek neki azok a hírek, amelyek szerint a Magyar Péter vezette Tisza Párt leigazolta a Magyar Honvédség volt vezérkari főnökét, de akkor - állítása szerint - stábja még lebeszélte arról, hogy Ruszin-Szendi Romuluszt nyilvánosan bírálja, azt remélve, hogy a Ruszin-Szendi leigazolásáról szóló hír csupán "rossz vicc".

Kiderült, hogy a korábbi vezérkari főnök valósággal Magyar Péter pártjának egyik emblémájává avanzsált. Ezt követően Hadházy Ákos végül úgy döntött, hogy "néhány lényeges információt" feltár a Magyar Péterhez és a Tiszához csatlakozó Ruszin-Szendi Romulusról.

Hadházy posztjának szó szerinti idézése a Magyar Péter által leigazolt Ruszin-Szendi Romuluszról:

Néhány fontos információt szeretnék megosztani Ruszin-Szendi Romuluszról, és ez alkalommal visszautalok néhány korábbi bejegyzésemre is. Tudom, hogy lehetnek olyanok, akik azokat a posztokat lájkolták, de most, amikor újra előveszem a témát, lehet, hogy dühös megjegyzésekkel fognak támadni, hogy én miért nem tettem eddig semmit. Jobb esetben azt mondják, hogy nem értem el semmilyen eredményt, rosszabb esetben pedig azzal vádolnak, hogy Rogán propagandistája lettem.

- Ruszin-Szendi előbb helyettes államtitkárként az Orbán kormány tagja, majd a Magyar Honvédség főparancsnoka volt. Ezeket a pozíciókat már a legsötétebb időszakokban (2019-től) nyerte el. Nem él Magyarországon - vagy egyáltalán nem foglalkozik a politikával -, aki szerint ezeket a pozíciókat betölthette volna anélkül, hogy a rendszer leghűbb, legmegbízhatóbb kiszolgálója lett volna.

Ruszin-Szendi irányítása alatt valósultak meg azok a teljesen átláthatatlan fegyverbeszerzések, amelyek zavaros hátteréről nemrégiben a HVG is beszámolt.

Ruszin-Szendi vezette az elmúlt évtizedek legjelentősebb politikai tisztogatását a magyar honvédség tisztikarán belül. Kétezer "BORÍTÉKOS" tiszt került a középpontba – ez a kifejezés azokra vonatkozik, akiket a főparancsnok utasítására egy nap hirtelen behívtak az irodába, ahol egy borítékot kaptak, ami a felmentésüket jelentette, indoklás nélkül. Csak találgatni lehet, vajon ő maga is ennek a "fiatalításnak" az áldozatává vált-e; ha valóban így történt, az sem mentesítené őt a felelősség alól. Eközben hajlok arra, hogy elhiggyem a több tiszttársától érkezett információkat, amelyek nem arról tanúskodtak, hogy bármiféle lelkiismereti vagy szakmai problémája lett volna a Fidesz rendszerével.

- Ruszin-Szendi a kirúgása után is taníthat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen és oszthatja a mocskos FIDESZES/OROSZ HÁBORÚS NARRATÍVÁT különböző furcsa csatornákon. Nem volt gyomrom túl sokat meghallgatni ezekből, valahol ott hagytam abba, amikor arról beszél, hogy Zelenszkij csak azért a kurszki offenzívát, hogy NE KELLJEN BÉKÉT KÖTNIE, HOGY ÍGY Ő TOVÁBB HATALOMBAN MARADJON.

Bár elsőre apróságnak tűnhet, de valójában nem az: Ruszin-Szendi többször is a Szijjártó-féle extravagancia csúcsait ostromolta az állami vagyon pazarlásában. Egy emlékezetes alkalommal a honvédség luxusjétével repült Ohióba, ahol a gép a földön megsérült. Ahelyett, hogy egy menetrendszerinti járatra ült volna át a következő washingtoni úticéljára, inkább egy másik luxusjetet rendelt meg, amellyel a fővárosba utazott. A segélygépet, amely az ő utazását szolgálta, hazaküldette (mert Szijjártónak szüksége volt rá), míg ő magát az eredeti gépen jött haza. Értjük ezt? Az Ohio és Washington közötti egyórás repülésért egy luxusjetet átreptetni az óceánon, ami körülbelül 30-40 millió forintunkba került, már önmagában is felháborító. A mai napig vállalom, amit erről akkor mondtam: Ruszin-Szendi ezzel a lépéssel a magyarokat köpönyegforgató módon szembeköpte. Most pedig, ha mindezek ellenére politikai karriert kíván indítani az ellenzékben, nevetve röhögi ki a népet. Hasonló "szijjártózásra" került sor, amikor egy néhány fős delegáció egy 150 fős honvédségi repülőgéppel utazott el egy pakisztáni katonai kiállításra.

- Ezeken kívül a morálisan legkevésbé talán az a nyilatkozata volt, amikor a propaganda kedvéért kitalált egy történetet egy afgán menekültről, aki az őt kimentő NATO gép mosdójában bombát próbált robbantani. Ebben az ügyben feljelentettem őt rémhírterjesztésért, hátha kiderülne, hogy volt-e bármi alapja ennek a hazugságnak, de a nyomozást nem azzal az indokkal tagadták meg, hogy volt ilyen eset.

A fenti TÉNYEK közül TÖBB olyan van, amelyik után egy normálisan működő országban az illető azonnal lemondana és közelébe sem kerülhetne a politikának. Értem a kommunikációs szándékot, hogy ennek ellenére miért léphetett fel az új párt biztonságpolitikai szakértőjeként. Ezzel azt akarták sugallni, hogy egyrészt rengeteg szakértő csatlakozik hozzájuk, másrészt azt, hogy a fideszesek tömegesen állnak majd át hozzájuk. Itt azonban egy - információim szerint magánéleti konfliktus miatt - kirúgott, többszörösen korrumpálódott fideszes csúcsvezető csatlakozásáról van szó, ami ha így marad, valójában egyetlen dolgot sugall: az új párt UGYANÚGY KÖVETKEZMÉNYEK NÉLKÜLI ORSZÁGKÉNT AKARNÁ MŰKÖDTETNI A HAZÁNKAT.

Tisztában vagyok azzal, hogy mit fogok kapni ezekért a megjegyzésekért az új párt támogatói, sőt, talán még az elnök részéről is. Ennek ellenére nem tudom magamban tartani a gondolataimat (ahogy Jézus is tanította: Ne féljetek!). Tudom, hogy a felháborodott kommentelők reakciói nem fognak elrettenteni, de továbbra is nyitott vagyok az új ellenzéki párttal és vezetőjével való együttműködésre. Bár sokan így fogják értelmezni, szeretném hangsúlyozni, hogy nem az új ellenzéki párttal szemben, hanem az ellenzék sikeréért írom ezeket a sorokat. A célom egy valódi rendszerváltás elősegítése, amely csak akkor válhat valósággá, ha végre érdemi következményekkel járnak a dolgok ebben az országban. – Ezt fogalmazta meg Hadházy Ákos, utalva Magyar Péterre is.

Hadházy bejegyzésére Magyar Péter is válaszolt egy kommentben.

"Ennek a témának a jelentős részét valójában nem is érdemes megkérdőjelezni. Nincs tisztában azzal, hogy miért távozott a tábornok úr a vezérkar éléről, ahogyan azzal sem, hogy kik hoznak döntéseket a honvédség beszerzéseivel kapcsolatban."

Az ön érvelése szerint egy gyenge politikai rendszerben talán jobb lenne, ha senki sem állna a hadsereg élén.

Tudja, képviselő úr, mi inkább a tábornok úr alárendeltjeiben bízunk, legyenek azok akár a szamárlétra fokait együtt megmászó társai, akár azok, akikkel Afganisztánban vagy Irakban osztották meg a szolgálat nehézségeit.

Tudja, ő épp az ukrán fronton járt, amikor mások FB posztokat írogattak. Sosem volt politikus, mindig katona volt.

Egyébként önnek ki a honvédelmi szakértője? Kivel fog kormányt váltani? És miért nem szervez már giga tüntetést, aminek a fontosságáról mindig beszél? Akár egyedül, akár a szövetségeseivel...

„Amennyiben engedélyezi, mi közben aktívan dolgozunk. Szakmai csapatot alakítunk, pártot formálunk és megalkotjuk az új Magyarország programját” – fejezte be hozzászólását Magyar Péter.

Tudd meg, mit mondott Magyar Péter az év során elért eredményeiről és tapasztalatairól! Részletes értékelését itt találod.

Related posts