Lasconi véleménye szerint, ha megvalósul az elnökválasztás, akkor az uniós finanszírozású beruházások leállására lehet számítani.
Bukarest, december 4./Agerpres/ - Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke és államfőjelölt, szerdai nyilatkozatában éles kritikát fogalmazott meg ellenjelöltje, Călin Georgescu javaslatával szemben, amely szerint az államnak 51 százalékos részesedést kellene biztosítania minden külföldi érdekeltségű romániai vállalatban. Lasconi véleménye szerint ez az elképzelés nemcsak gazdaságilag megkérdőjelezhető, hanem a versenysemlegességet is veszélyezteti.
A parlamentben tartott sajtótájékoztatóján a politikus hangsúlyozta, hogy Georgescu gazdasági modellje sehol a világban nem bizonyult életképesnek. Éles kritikával illette ellenfelét, vádolva őt azzal, hogy populista megnyilvánulásaival mérgezi a választók gondolkodását. "Elfogadhatatlannak tartom, hogy szélsőséges és putyinista nézetei gyűlöletet szítanak a román társadalomban, továbbá fokozzák a romániaiak közötti megosztottságot" – hangoztatta.
Lasconi felhívta a figyelmet arra, hogy Georgescu hatalomra jutása esetén nem lesz pénz a közalkalmazotti bérek és a nyugdíjak kifizetésére, leállnak az uniós forrásokból finanszírozott beruházások, és a támogatásokat vissza kell majd fizetni az Európai Uniónak. 'Tegyünk arról mindannyian, hogy ez ne történjen meg, és Románia maradjon az európai pályán' - mondta az elnökjelölt, hozzátéve, hogy az első elnökválasztási forduló eredményei már megingatták a román gazdaságot.
Az USR elnöke hangsúlyozta, hogy az ország jelenleg két út között áll: az egyik irány Oroszország felé vezet, ami a múltba való visszatérést jelenti, míg a másik a Nyugat és Európa irányába mutat, amely lehetőséget ad arra, hogy megtartsuk a NATO-tagságból fakadó biztonsági garanciákat.
A szöveget egyedivé téve: AGERPRES/(RO - szerző: Irinela VIŞAN, szerkesztő: Claudia STĂNESCU, HU - szerkesztő: CSEKE Péter) A hírforrás neve: AGERPRES. A román nyelvű írás szerzője Irinela VIŞAN, míg a szerkesztő Claudia STĂNESCU. A magyar nyelvű tartalom szerkesztését CSEKE Péter végezte.