Pályázati támogatást nyertek a résztvevők emocionális és művészetterápiás foglalkozások lebonyolítására.
A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány örömmel jelentette be a MOL Gyermekgyógyító 16. pályázati kiírásának nyerteseit. E pályázat keretében 18 civil szervezet kapott támogatást, hogy emocionális és művészetterápiás foglalkozásokat, valamint pszichoszociális beavatkozásokat valósítsanak meg. E kezdeményezések célja, hogy összesen 858 sajátos nevelési igényű, fogyatékkal élő, krónikus betegségben szenvedő vagy súlyos betegségből felépülő gyermek életminőségét javítsák.
"A programunk korábbi verzióiban elért sikerek világosan jelzik, hogy az általunk biztosított támogatás valóban nélkülözhetetlen és értékes a közösség számára. Már több mint 16 éve állunk a betegséggel küzdő gyermekek és szüleik mellett, akiket sikerült aktívan bevonni a terápiás foglalkozásokba. Az eddigi támogatott projektek jelentős mértékben hozzájárultak a kedvezményezettek életminőségének javulásához, és reméljük, hogy a legújabb kezdeményezések is hasonlóan pozitív hatást gyakorolnak majd" - mondta Mozga Gábor, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A Bukaresti Carol Davila Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem szeptember 24-én indította el a MOL Gyermekgyógyító idei pályázati lehetőségét, amelyre összesen 61 civil szervezet jelentkezett. Ezek a szervezetek olyan gyermekek és fiatalok támogatására összpontosítanak, akik fogyatékkal élnek, krónikus betegségekkel küzdenek, vagy súlyos betegségekből lábadoznak. A pályázatok célja, hogy emocionális- és művészetterápiás tevékenységeket, valamint pszichoszociális beavatkozásokat nyújtsanak számukra. A benyújtott pályázatok 17 megyéből és a fővárosból érkeztek. Érdekesség, hogy az idei pályázók közül 50 már részt vett a program korábbi kiírásaiban, míg a 18 nyertes közül öten most pályáztak először sikeresen. A kiválasztott pályázatok megvalósítása 2024 decemberétől 2025 augusztusáig terjedő időszakban fog zajlani.
A támogatásban részesülő szervezetek Bukarest mellett számos más megyéből, mint Bákó, Bihar, Brassó, Fehér, Hargita, Iași, Kolozs, Kovászna, Szatmár és Temes érkeztek. A nyertes pályázatok megvalósítása során sokféle innovatív módszert alkalmaznak. A művészetterápia területén például zenei, rajzolási, festészeti és kézműves tevékenységeket, valamint a Ways of Seeing táncterápiát is integrálják. Az emocionális támogatást emléktárgyak készítésével, szerepjátékokkal, pszichodrámával, dramatikus játékokkal, szenzoriális színházi élményekkel és a Metamorphoses meseterápiával segítik. Emellett foglalkozásterápiát, játékterápiát, szenzoros integrációt, DIR Floortime® terápiát és lovasterápiát is alkalmaznak, hogy minél szélesebb spektrumú támogatást nyújtsanak a résztvevőknek.
"Öröm és megtiszteltetés volt ebben az évben együttműködni a Nagyváradi Emanuel Egyetem civil menedzsment iránt érdeklődő diákjainak egy csoportjával, akik tanulmányi céllal végigjárták a teljes pályázási folyamatot a regisztrációtól a pályázatíráson át a pályázatok kiértékeléséig. Részletes elemzésük, amely kiterjedt az egész eljárásra, a pályázó civil szervezetek tevékenységének és jogi helyzetének elemzésétől a benyújtott pályázatok megvalósíthatóságáig és kommunikációjáig, hasznos információkat szolgáltatott a szervezők és a szakzsűri számára, megnyitva a szélesebb körű együttműködés lehetőségét" - nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
A nyertes szervezetek listája megtalálható a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon.