Elon Musk az EU egykori biztosát Európa zsarnokának titulálta.

Elon Musk, a népszerű tech mogul, Európa zsarnokának titulálta az AfD-t támogató egykori uniós biztost, aki úgy véli, hogy az előrehozott német választások eredménye éppen úgy megkérdőjelezhető, mint a román elnökválasztás.
Korábban már említettük, hogy a német mainstream politikai erők heves kritikának vetették alá Elon Muskot, miután a tech mogul nyíltan támogatta az AfD-t egy Die Welt véleménycikk keretein belül. Ebben az írásában Musk úgy nyilatkozott, hogy...
Az AfD lehet a kulcs Németország jövőjéhez.
A német kormány szóvivője éles kritikát fogalmazott meg a leendő amerikai miniszterrel szemben, aki a német választásokba való beavatkozással vádolta őt. Ennek ellenére a miniszter határozottan kiállt az AfD politikai irányvonala mellett. Ezzel párhuzamosan a francia külügyminiszter, Jean-Noël Barrot, szerdán sürgette az Európai Bizottságot, hogy hatékonyan lépjen fel Elon Musk amerikai milliárdos politikai beavatkozási szándékaival szemben. A sajtó kérdéseire válaszolva Barrot hangsúlyozta, hogy...
A jogszabályi keretek lehetőséget nyújtanak az X letiltására is.
Csütörtökön Elon Musk élő beszélgetésen vett részt az X platformon, ahol Alice Weidelt, a német Alternatíva Németországért (AfD) kancellárjelöltjét és társelnökét kérdezte. Érdekes módon, annak ellenére, hogy Weidel a legnagyobb német ellenzéki párt jelöltje, eltiltották a televíziós vitákban való szerepléstől.
Ez már nem csupán az AfD erősödése miatt rettegő német politikai elitnél verte ki a biztosítékot, hanem az Európai Unió korábbi biztosa Thierry Breton is kommentálta a fejleményeket.
Thierry Breton, a francia politikai élet prominens alakja, egy televíziós műsorban kifejtette, hogy higgadtan kell kezelni Elon Musk AfD melletti támogatását. Nyugalomra intve hangsúlyozta, hogy az amerikai milliárdokra is érvényesek az Európai Unió jogszabályai, tekintettel arra, hogy Musk cégei az unió területén is aktívan működnek. Hozzátette, hogy amennyiben bármilyen próbálkozás történik az európai jogszabályok kijátszására, az komoly következményekkel járhat.
Németországban is készek azt a módszert alkalmazni, amit Romániában,
Az alkotmánybíróság döntése, amely érvénytelenítette az elnökválasztást, figyelembe vette a TikTok vírusvideók hatását is. E videók elterjedése és a közösségi média befolyása új dimenzióba helyezte a választási folyamatokat, hiszen sokszor a valóságot torzítva mutatják be, így komoly hatással lehetnek a választói döntésekre. A bíróság megállapította, hogy a választás lebonyolítása során ezek a tartalmak jelentős mértékben befolyásolták a közvéleményt, ami miatt a választás érvényessége megkérdőjeleződött. Ez a helyzet rávilágít arra, hogy a digitális világban a hagyományos választási eljárások mellett új kihívásokkal kell szembenézni.
Musk rendkívüli abszurditásként értékelte a volt biztos állítását, aki Európa zsarnokának titulálta magát.