Félmilliárdos tét vár ránk az NB I-es kiesési rangadón!
A román szórakozóhely tulajdonosa nyilvánosan beszámolt Fehér Krisztián ellentmondásos viselkedéséről, ami komoly felháborodást váltott ki a közönség körében.
A tavasz ugyanis rémálomszerűen alakult a székesfehérváriak számára: az együttes tíz meccse nyeretlen az NB I-ben, az április közepén Pető Tamást váltó Tímár Krisztián vezetőedzővel eddig képtelen volt győzni. Márpedig az utolsó előtti helyen szerénykedő gárda csak akkor őrizheti meg elsőosztályú tagságát, ha szombat délután (M4, 17.30) hazai pályán legyőzi a közvetlenül előtte álló, hét bajnoki arannyal rendelkező Debrecent. A háromszoros bajnok patinás egyesület - amelyet 2023 nyarán hagyott ott korábbi főszponzora, a Mol - 26 év után búcsúzhat újra az élvonaltól.
Nagyon nehezen viselem, ami a Vidivel történik. Olyan átalakuláson megy keresztül a klub, ami méltatlan a Videoton hagyományaihoz. Rengeteg szó eshetne arról, hogy miért teljesít így a csapat, de az biztos, hogy az idény kezdete előtt jelentős mértékben megcsappant a keret, pedig az eredeti összeállítás sem volt éppen ideális. Néhány héten belül távozott egy válogatott kapus, a két legjobb védő, a csapatkapitány és egy eredményes csatár is, így pedig szinte lehetetlen csapatot formálni – fejtette ki aggályait az 1985-ös gárda pályaedzője, Hartyáni Gábor.
(A legújabb információk egy helyen)
A korábbi remek kapus, Koszta János is meglehetősen nehezen viseli a Vidi szenvedéseit.
Fantasztikus élmény volt a csütörtöki nap, hiszen újra találkozhattam a régi barátokkal. Örömmel tapasztaltam, hogy nem csak én öregszem! Szombaton pedig természetesen a nagyfiam társaságában megyek a mérkőzésre. Olyan csapatot szeretnék látni a pályán, amely mindent belead, harcol minden egyes labdáért, hiszen számunkra csak a győzelem az elfogadható. Emlékszem, amikor 1983-ban a Vidihez kerültem, mi is a kiesés elkerüléséért küzdöttünk, de aztán jöttek a szép eredmények. Remélem, hogy a klub ezen a nehéz időszakon is túl fog lendülni - mondta Koszta.
A kiesés drámai következményekkel járna a háromszoros bajnoki címmel rendelkező egyesület számára, hiszen az anyagi helyzetük szempontjából hatalmas szakadék tátong az NB I és az NB II között. Az élvonalbeli csapatok például 500 millió forintos központi támogatásra számíthatnak, amennyiben átlagosan legalább öt magyar játékost szerepeltetnek, míg az NB II-ben ennek az összegnek csupán 300 millió forint a megfelelője.
A két liga közötti eltérés hatalmas, legalább félmilliárd forintra rúg. A központi támogatásbeli különbség mellett figyelembe kell venni a többi tényezőt is. Az NB II várhatóan kevesebb nézőt vonz, és jelentősen csökken a tévéképernyőkön való megjelenés is. Ez pedig elkerülhetetlenül a szponzori szerződések értékének csökkenéséhez vezet - fejtette ki Szabados Gábor sportközgazdász a lapunknak adott interjújában.