Hadházy nyilatkozata szerint a járdánházi választáson 10 ezer forintért lehetett megvásárolni a szavazatokat.

Hadházy Ákos videóriportot készített egy kis településen Ózd közelében, ahol több helyi lakos arról számolt be, hogy a jelenlegi polgármester 10 ezer forintért vásárolta meg a szavazataikat. A felvételen részletesen kifejtették, hogy ígéreteket tettek nekik anyagi ellenszolgáltatás fejében, hogy Kovács Gáborra szavazzanak. Van, aki utólag szégyelli, hogy elfogadta a pénzt, de azt is hallani lehetett, hogy "jól jött a pénz". Mások, akik munkanélküliek, úgy vélik, "muszáj volt belemenni" a helyzet kényszerítő körülményei miatt.
Járdánházán több tucat ember döntött úgy, hogy névvel és arccal vállalja fel véleményét, és írásos vagy videós nyilatkozatot tesz a fideszes polgármester választási manipulációiról – számolt be erről pénteki bejegyzésében Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő, aki a témával kapcsolatos videót is megosztotta közösségi platformján. Az Ózd közelében található, ahogy ő fogalmazott, "mérhetetlenül szegény faluban" ismét ugyanazok a problémák merülnek fel, mint számos más településen.
A helyzet nem maradt tétlen, hiszen "néhány eltökélt honfitársunk nem adta fel, és komoly bizonyítékokat gyűjtött össze, sőt feljelentést is tett". Ezzel kapcsolatban Hadházy azt állítja, hogy a polgármester saját kezűleg, vagy "szervezőkön" keresztül juttatta el a pénzt a szavazatokért cserébe – ezt több tanúval is személyesen egyeztette.
"Talán örömmel nézhetnénk arra, hogy legalább ebben a faluban van esélye a csalások következményeinek. De ez korántsem biztos - nem lepődnék meg, ha végül a pintérség elterelné a figyelmet az ügyről, vagy a polgármester egy kis segély felajánlásával manipulálná a vallomásokat." - fűzte hozzá.
Az ügy következményei talán nem is olyan lényegesek, mint ahogyan azt sokan gondolják. A független politikus véleménye szerint "Járdánháza nem egyedi eset, hanem inkább a rendszer normája", hiszen hasonló jelenségek mindenhol tapasztalhatók. A választási folyamatok manipulálása a nyilvánosság előtt zajlik, és mindaddig folytatódik, amíg nem teremtjük meg az igazi, tisztességes választási körülményeket. A propaganda hatékonyan eltereli a figyelmet a lényegi problémákról, így sokan el sem merik képzelni, mi zajlik a színfalak mögött.
A videón, amelyen az arcukat eltakarva beszéltek, több résztvevő is megosztotta Hadházy Ákosnak, hogy különböző módokon próbálták rávenni őket a szavazásra. Néhányan arról számoltak be, hogy pénzjutalmat kínáltak nekik, míg mások olyan fenyegetést említettek, hogy ha nem Kovács Gáborra voksolnak, katonai szolgálatra viszik őket. Ezen kívül cetliket is osztottak, amelyeken egyértelmű utasítások álltak arról, hogy kire kell leadni a szavazatukat.
A választási honlap információi szerint Kovács Gábor, a járdánházi polgármester, független jelöltként indult a versenyben, és mindössze egy minimális különbséggel sikerült megszereznie a győzelmet.
Cikkünk publikálása előtt felvettük a kapcsolatot a polgármesterrel, és kérésünkre reagáljon a felmerült állításokra. Amint megérkezik a válasz, azonnal tájékoztatjuk olvasóinkat.