Ilyen szigorú megközelítéssel még sosem találkoztak a magyar kézirat-rajongók sehol máshol.
Mi történt? Ma reggel csupán két személy ébresztette a hallgatókat a Balázsék műsorában.
A lelátói feszültség fokozódását egy észak-macedón drukkerek által rendezett, rendkívül heves esemény előzte meg január 17-én, amikor Hollandia ellen léptek pályára. A mérkőzés során többször is meg kellett állítani a játékot, mivel a szurkolók öngyújtókkal és pénzérmékkel dobálták meg a holland kapust, akárcsak korábban Palasics Kristófot. A biztonsági személyzet szembetűnő passzivitása miatt a helyzet egyre súlyosbodott, hiszen egyszer sem léptek közbe. A káosz odáig fajult, hogy a holland csapat nem tudta megünnepelni győzelmét a pályán, mivel menekülniük kellett az öltözőbe. Staffan Olsson, a hollandok svéd szövetségi kapitánya sem úszta meg, hiszen közelről megköpdösték a drukkerek.
Ezt követően a szervezők rendkívül szigorú intézkedéseket léptettek életbe. A varasdi rendezőség a bejáratnál olyan alapos motozásnak és vegzálásnak vetette alá a magyar szurkolókat, ami példa nélküli volt. A jelentések szerint a horvát biztonsági őrök egészen a magyar szurkolónők melltartóiba is benéztek, hogy pályára dobható tárgyakat keressenek. A lelátóra ráadásul még ivóvizet sem lehetett bevinni, sőt, néhány magyar drukkert a rendőrség el is vitt.
Fintor Gyula már számos nemzetközi megmérettetésen lelkesítette a válogatottat baráti körével, huszárjelmezbe bújva, és Varasdon sem volt ez másként. Azonban ilyen szigorral még ő sem találkozott eddig sehol.
- Nem vagyunk azért hozzászokva, hogy ennyire korlátozva legyenek a szurkolók. A komfortérzetünket rontották azzal, hogy a lelátóra nem lehetett üdítőt, sört, ételt levinni, ezeket a folyosón tudtuk elfogyasztani. Illetve nem léphettünk hozzá a korláthoz a lelátón, nehéz volt a játékosokkal pacsizni, amikor jöttek körbe, mert akkor is ott álltak a biztonsági őrök. Elég sok helyen voltunk már Európában világversenyen, ilyet még nem tapasztaltunk sehol sem - magyarázta lapunknak a civilben tűzoltóként dolgozó Gyula, aki társaságával a középdöntős meccseken szurkolt a válogatottnak.
Gyuláék már több mint húsz éve, szívükben a hagyományok tiszteletével, elindították a huszárjelmezes szurkolás különleges hagyományát.
- A 2004-es athéni olimpia óta van nálunk ez a szett, ez a hagyomány. Tavaly sikerült a lányokat is megfűzni, hogy ők matyóba jöjjenek velünk együtt szurkolni a világversenyeken - mesélte a miskolci férfi. - Az elején a miskolci színháztól kölcsönöztük a ruhánkat, utána pedig sajátokat szereztünk be. A lányok pedig egy matyó néptáncegyüttestől kölcsönzik a népviseletet.
Bízom benne, hogy a házigazda csapatunk a horvátokkal vívott negyeddöntőben váratlan eredménnyel rukkol elő, és meglepetést szerez a szurkolóknak!