Karácsony Gergely bejelentette, hogy a Nagykörúton fizikailag védett kerékpársávok létesülnek, ezzel biztonságosabbá téve a kerékpáros közlekedést.

Karácsony Gergely a Facebook-oldalán osztotta meg, hogy a főváros már a korábbi ciklusban megszerezte azt az uniós támogatást, amely lehetőséget teremt a mostani, európai színvonalú fejlesztések megvalósítására Budapesten.
A főpolgármester legfrissebb bejegyzése örömteli hírekkel szolgál: a BKK pályázata kedvező elbírálásban részesült, így várhatóan európai uniós források érkeznek a Nagykörút zöldítésére. Ezen felül az Üllői úti és a Váci úti közlekedésbiztonságának javítása is napirendre kerül. A tervezett fejlesztések révén fizikailag elkülönített kerékpársávok létesülnek, amelyek hozzájárulnak a biztonságosabb közlekedéshez.
A nagykörúti fejlesztések célja, hogy Pest "főútját" zöldebbé és emberközelibbé varázsolja, miközben javítja a biztonságos közlekedés feltételeit. Ennek részeként zöld megoldásokkal gazdagított bringautak létesülnek a Nagykörút mindkét oldalán, amelyek fizikailag is védettek lesznek. Ezen kerékpárutakat egy többfunkciós sáv fogja elválasztani a gépjárműforgalomtól, amelyet rakodásra és megállásra is lehet majd használni.
- emelte ki Karácsony Gergely.
A tervezésbe bevonták a budapestieket is, csaknem 10 ezren töltötték ki a nagykörúti kérdőívet, ezeknek a véleményeknek a figyelembevétele mellett helyszíni kitelepüléseket is szerveztek, amelyek eredményét szintén beépítik a tervekbe. Mindezek után várhatóan jövő év végén indulhat a kivitelezés.
Az uniós támogatások révén a közösségi közlekedés fejlesztése is fókuszba kerül. "Készen állunk, hogy megvalósítsuk terveinket, és várjuk a támogatási szerződések aláírását. Most a kormányon a sor, hogy lépjen, hogy mihamarabb nekiláthassunk a munkának" - nyilatkozta a város vezetője.
Karácsony Gergely nyilatkozata alapján Budapest jövője izgalmas fejlesztésekkel gazdagodhat.
A főpolgármester kijelentette, hogy Budapest az Európai Unió fejlesztési forrásaiból nyert milliárdokat arra kívánja felhasználni, hogy a város zöldebb, szolidárisabb és szabadabb jövőt építhessen.
Az Index tavaly januári beszámolója alapján Budapest körülbelül 300 milliárd forintnyi uniós támogatásban részesül közvetlenül az Európai Uniótól. Karácsony Gergely akkor kifejtette, hogy a kormányzati elvonások következtében a főváros saját forrásai a fejlesztésekhez gyakorlatilag minimálisra csökkentek, így ez az összeg, bármennyire is jelentősnek tűnik, valójában nem elegendő.
A főváros számára a pénzügyi támogatás különösen fontos, hiszen, ahogy Karácsony Gergely megfogalmazta, 2025-re a kormány egy átfogó megszorító intézkedéscsomagot tervez az önkormányzatok körében. A főpolgármester véleménye szerint a kormány által benyújtott költségvetés nem a stabilitás és a béke irányába mutat, hanem inkább egy folytatódó pénzügyi harc részeként értelmezhető, amely elsősorban az önkormányzatokat, különösen a fővárost célozza meg.