Karácsony Gergely kifejtette, hogy milyen intézkedésekkel védené meg a Tisza folyót.

Karácsony Gergely főpolgármester véleménye szerint a Tisza által a keddi bizottsági szavazásnak tulajdonított jelentőség túlzott, mivel a politikai alakulat kivonult a fővárosi közgyűlésről, miután a fővárosi cégvezetők pályáztatásával kapcsolatos javaslatukat levették a napirendről. A mögöttes konfliktus részleteiről bővebben itt és itt olvashat.
Karácsony Gergely a szerdai közgyűlés ebédszünetében nyilatkozott az újságíróknak, kiemelve, hogy a Tisza által benyújtott előterjesztés jogi kérdéseket vetett fel, melyek sürgős megoldásra várnak.
- A főváros nem engedheti meg magának, hogy a százmilliárdos vállalatok élére olyan módon keressen vezetőket, hogy a pályázati kiírás jogszerűsége megkérdőjelezhető. Ez az eljárás lehetőséget ad arra, hogy bárki bíróság elé vigye az ügyet, és ott felelősségre vonjon minket - fogalmazott.
A Magyar Hang megkereste Karácsony Gergelyt, hogy megtudja, milyen megoldást lát a Tiszával kapcsolatos konfliktusra. Magyar Péter a szerdai napon azt nyilatkozta, hogy a főpolgármesternek először el kell ismernie, hogy megsértette a megállapodásaikat, és csak ezután lehetne továbblépni. Karácsony Gergely válaszában hangsúlyozta, hogy a hivatal jogászcsapata készen áll arra, hogy jogszerűen támogassa az előterjesztés politikai céljait. Ugyanakkor fontosnak tartotta, hogy a tulajdonosi bizottság elnöke olyan javaslattal álljon elő, ami reagál a felvetett problémákra, hiszen a jegyző már öt jogszabályi kérdést is felvetett. A főpolgármester rámutatott, ha a Tisza valóban szeretné növelni a cégvezetők bérét a pályázati verseny fokozása érdekében, akkor ezt a javaslatot a közgyűlés elé kell terjeszteni, és a közgyűlésnek el is kell azt fogadnia. A bizottság ugyanis nem módosíthatja a javadalmazási szabályzatot, mivel ez a közgyűlés hatáskörébe tartozik. Karácsony Gergely végül arra figyelmeztetett, hogy nem lenne szerencsés, ha a Tiszát azzal az imázsával azonosítanák, hogy a 2026-os felkészülés jegyében megemelték a fővárosi cégvezetők bérét. Ha azonban valóban ezt tervezik, akkor az ügyet terjesszék a közgyűlés elé, ahol a kérdésről szavazni lehet - tette hozzá.
A főpolgármester jelezte, hogy vannak más fontos előterjesztések is, amelyeket a közgyűlés a Tisza távollétében nem biztos, hogy támogatni fog. Így megeshet, hogy az M2 akadálymentesítéséről szóló javaslat nem fog megvalósulni. - Szerintem ez közpolitikai értelemben túl nagy ár - tette hozzá. Úgy vélte, annyi történt, hogy a Tulajdonosi Bizottság elnökének, a tiszás Orbán Árpádnak nem sikerült egyelőre egy olyan koncepciót letennie az asztalra, amit a bizottság támogatna. - Én nagyon erősen drukkolok neki, hogy ezt január 30-ig sikerüljön megtennie, mert addig van erre határidő - tette hozzá.
A főpolgármestert arról is kérdezték, beszélt-e Bajnai Gordonnal a rákosrendezői beruházás kapcsán, miután a kormánysajtó szerint a Wallis-csoport is felbukkant a projekt környékén. Karácsony szerint "talán összefutott" Bajnaival egy éve egy koncerten, de "ezen kívül nem szoktunk beszélgetni".
A főpolgármester osztja a kormány véleményét azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon rövid távon nem lehet megvalósítani a fejlesztést magántőke bevonása nélkül. Kiemelte, hogy a rákosrendezői területet érdemes köztulajdonban tartani, és javasolta, hogy készítsenek egy ingatlanhasznosítási stratégiát, amelyhez megfelelő befektetőket kell találni. Fontosnak tartja, hogy ne az állam keresgéljen a befektetők után, hanem fordítva, a befektetők versenyezzenek egymással, hogy a budapestiek érdekeit szolgáló beruházás valósulhasson meg. "Azt ígérhetem, hogy nyilvános ingatlanhasznosítási pályázatot fogunk kiírni a befektetők számára, és senkit sem fogunk kizárni a pályázati lehetőségekből. Legyen szó arab befektetőről, Trump unokaöccséről, vagy akár bármely magyar oligarcháról, függetlenül attól, hogy Fidesz-közeli vagy sem, mindenki jogosult lesz a részvételre, ha egyáltalán léteznek még ilyen szereplők" – tette hozzá.