Feltárult, hogy miért zárult le látványos robbanással a Starship legfrissebb tesztje.

Üzemanyagszivárgás, majd ebből fakadó problémák láncolata vezetett ahhoz, hogy megsemmisült a Starship a hetedik tesztrepülésén.
A SpaceX januári, hetedik Starship-tesztjének eredményei vegyesek lettek. Míg a Super Heavy rakéta sikeresen landolt a Földre, és az indítóálláson el is kapták, a Starship többi része sajnos az indítás után nem sokkal felrobbant. Az így keletkezett törmelékek nemcsak a polgári légiközlekedésben okoztak problémát, hanem ingatlanokban is jelentős károkat okoztak.
A SpaceX most közölte a robbanás okát, ami nem volt más, mint üzemanyagszivárgás. Ez valóságos láncreakciót indított el, de a cég elmondása szerint a leghamarabb pénteken, február 28-án történő nyolcadik tesztrepülésre már javították a kiváltó ok(ok)at.
A problémák két perccel azután bukkantak fel, hogy a Starship második fokozata - az űrhajó, amit Shipnek neveznek - aktiválta a hajtóműveit. Ekkor egy hirtelen villanásra figyeltek fel az egyik Raptor-hajtóműnél, ami után az érzékelők rendellenes nyomásértékeket kezdtek el jelezni. Ezek az anomáliák arra utaltak, hogy üzemanyag-szivárgás történt.
Két perc elteltével ismét felcsillant egy fény, majd a szivárgás következtében tüzek lobbantak fel, és kivételtől eltekintve az összes Raptor-hajtómű leállt a tervezett keretek között. A kapcsolat végül megszakadt az űrhajóval.
A SpaceX álláspontja szerint a szivárgások mögött egy olyan vibrációs jelenség állt, amely felülmúlta az űrhajó tervezett tűréshatárát. Ennek következményeként a hajtásrendszerben található alkatrészek rendkívüli terhelésnek voltak kitéve. A keletkező tüzek és a kommunikációs rendszer leállása végül arra kényszerítette a járművet, hogy aktiválja az önmegsemmisítő mechanizmust.
A TechCrunch beszámolója szerint a SpaceX jelenleg is a Szövetségi Légügyi Hatóság (FAA) által végzett balesetvizsgálat lezárására vár, ugyanakkor lehetséges, hogy a hivatal külön engedélyt ad a nyolcadik tesztrepüléshez. Érdekes módon, Elon Musk által vezetett kormányzati hatékonysági ügynökség (DOGE) munkatársai már az FAA-nál is aktívan részt vesznek a folyamatokban. A TechCrunch kérdéseivel megkereste a légügyi hatóságot, de eddig nem érkezett hivatalos válasz.