Természetesen, íme egy egyedi változat: **T. Rex és hitvese a színpadon | Politikai Értekezlet** T. Rex úr és felesége, a híres dinó pár, nem csupán a prehisztorikus világ ikonikus alakjai, hanem a modern politikai diskurzusban is megjelennek. Az ő kara


A cikk emailen való megosztásához kérjük, kattintson erre a linkre, vagy másolja ki az alábbi URL-t, és küldje el a kívánt címzettnek: https://demokrata.hu/velemeny/mint-t-rex-ur-es-neje-979283/

Hétfőn a Momentum nullaszázalékos formációja blokád alá vonta a Parlament épületét. Füstgyertyáik már rég elhamvadtak, és a helyzetük komolyan nevetségessé vált. A népszerűségük mélyrepülése nem éppen kedvezett a moráljuknak, így megpróbáltak valamilyen módon magukra vonni a közvélemény figyelmét. Talán abban reménykedtek, hogy a figyelem csodát tesz, és egyszer ismét elérhetik azt a fránya egy százalékot...

Ne foglalkozzunk velük, hiszen a tavaszi szél már régóta fújdogál, és a járdán heverő limlomokat is könnyedén magával ragadja. Ugyanez történik velük is, hiába próbálkoznak a blokádokkal. Sokkal izgalmasabb az a döntés, ami ellen ezek a szerencsétlen figurák tiltakoznak. Az emberi civilizáció lenyűgöző fejlettségi szintjén – ahol mi boldogan matatunk a mobiltelefonjainkon – olyan törvények kerültek az alkotmányba, amelyeket még a legnagyobb és legrettenetesebb Tyrannosaurus rex, azaz a Zsarnokgyík sem mert volna megkérdőjelezni. Mivel a világ egészen egyszerűen kétpólusú: proton és elektron, anód és katód, fény és árnyék, férfi és nő... minden, mindennek csak két arca van. Mint T. Rex úr és felesége.

De nem. Jelenleg a civilizáció különböző képviselői úgy vélik, hogy a dolgok nem csupán két pólusra oszthatók: az élő és élettelen világ egy sokszínű, multipoláris spektrumot alkot. Mindenki szabadon választhat a gendervilág csodálatos szivárványából, hogy melyik árnyalatot szeretné magáénak tudni. Azonban az élettelen világ erre képtelen, és az élőlények túlnyomó többsége is, akik e különös irányzatnak hódolnak, együtt próbálnak nyomást gyakorolni azokra, akik a racionális létezéshez ragaszkodnak.

A parlament hétfőn a következő alapelveket emelte alkotmányos szintre: az ember születési neme biológiai tény, amely kizárólag férfi vagy nő lehet. A gyermekek testi, szellemi és erkölcsi fejlődésének védelme, valamint önazonosságuk (fiú vagy lány) alapvető jog, amely minden más jogot megelőz. A készpénzes tranzakciók szintén alapvető jogot képviselnek, függetlenül attól, hogy a készpénz mennyiségét sosem lehet elegendőnek nevezni. Mindenféle kábítószer használata és kereskedelme tilos, mindkét irányban. Azok, akik kettős állampolgársággal bírnak, és ennek tudatában zavarják meg a helyi közéletet, elbocsáthatók. Ezek a legfontosabb döntések, amelyek körül a viták zajlanak, emellett pedig a melegfelvonulások is feszültséget generálnak.

Nem kívánom hazai ellenzékünket mentegetni, de azért elképesztő, hogy sokkal inkább a nemzetközi nyomás, mint a kis hülye momentumosok miatt kellett az Alaptörvényben rögzíteni nyilvánvaló tényeket. Magyarország államformája nem vitásan egy jól működő demokrácia, ha nem a legjobb az Európai Unióban. Bár nem tegnap volt, emlékeztetnék a Gyurcsány-korszak rettenetes nyolc évére, aminek - bár az őszödi rém mindent megtett, hogy tönkretegye - még a 2006-os rendőrterror után sem sikerült véget vetni, és csak a 2010-es országgyűlési választások hozták el a demokratikus fordulatot. Nincs még egy ilyen stabil, megbízhatóan működő államrend Európában.

Jelenleg a hazaárulás terén kiemelkedő szereplővé vált Kollár Kinga, a poloskapárt képviselve, felfedte előttünk, miért marad Magyarország távol a neki járó jelentős pénzügyi forrásoktól: „...a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. Emiatt én... én... én nagyon optimista vagyok a '26-os választásokkal kapcsolatban.” Ez alapján tehát nem a brüsszeli vádak a problémák forrása, miszerint jogállami hiányosságokkal küzdünk, hanem az, hogy a lakosság jelentős része még mindig az Orbán-kormányt támogatja. Így sorsunk - a látszat ellenére - továbbra is a saját kezünkben van. Talpra, Magyarország!

Related posts