Nánási Pál egy igazán különleges videóval lepte meg a közönséget. Ebből a felvételből valóban minden fontos információ napvilágra kerül...


Érdemes figyelembe venni a fotós szakértő tanácsait: Nánási Pál legújabb videójában felfedi a leglényegesebb fényképezési praktikákat, amelyeket mindenképp érdemes elsajátítani.

Míg évekkel ezelőtt a tükör előtt készült szelfikkel mehettünk legbiztosabbra, ha jó fotót szerettünk volna magunkról, addig mára nem csak gyakorlott modellé, hanem gyakorlott fotóssá is vált mindenki, hála az okostelefonnak és persze a közösségi médiának.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy minden általunk készített fénykép automatikusan sikeres lesz, legyen szó magunkról vagy másokról. De most egy fordulópontot érkeztünk el. Nánási Pál nemrégiben publikált egy rendkívüli videót, amely kétségtelenül sokak számára igazi értéket képvisel majd.

Nánási Pál nem csupán az ideális pózok és szögek bemutatására összpontosít, hanem részletes magyarázataival is segít minket a fotózás világában. Megtudhatjuk tőle, hogy a fotók készítésekor érdemes a háromszögek keresésére figyelni. "Minél több háromszög jelenik meg egy kompozícióban, annál izgalmasabbá válik a végeredmény" – állítja. De mit is jelent ez valójában? Nem geometriai rajzokkal vagy vonalzókkal kell dolgoznunk, hanem sokkal inkább a testünk és karjaink természetes vonalait, valamint a végtagjaink által alkotott háromszögeket kell észrevennünk és kihasználni a fotókon.

Ördög Nóra férje hasznos tanácsokat ad arra az esetre, ha nem tudjuk, mit kezdjünk a kezünkkel a pózolás során. Ilyenkor érdemes funkciót találni számukra. Például remek megoldás lehet, ha beletúrok a hajamba, könyökölök egy kicsit, vagy megérintem a másik karomat. Ugyanakkor fontos, hogy figyeljünk arra, hogy ne a vállunkat, könyökünket, csuklónkat vagy hasunkat érintsük, mert ez azt a benyomást keltheti, mintha valamilyen fájdalmunk lenne.

Hasonlóképp a tekintetre is kitér. Ha nem szeretnénk közvetlenül a kamerába nézni, akkor az ideális megoldás, ha finoman a kép üresebbik fele irányába nézünk, de jól tesszük, ha nem tekintünk kimondottan távoli, a képen nagyon kívül helyezkedő pontra, ilyenkor ugyanis a nézőjét az kezdi majd el érdekelni, mégis mi lehet ott, amit ennyire szemmel tartunk.

A videóban felfedezhetjük, hogyan helyezzük el a lábainkat, és azt is, hogy a váll fölötti visszanézés egy igazán hatékony technika. Emellett megtudhatjuk, hogy ha szemmagasságból vagy annál magasabbról készítjük a fotókat, az jelentősen növelheti a képek esztétikai értékét, így mindenki sokkal vonzóbbnak tűnik.

Related posts