Orbán Viktor kifejezte, hogy elfogadhatatlan, hogy Budapest fejlettsége az uniós átlag 158 százalékát képviselje.
A miniszterelnök szerint nem szabad hinni a kishitűeknek, 2025 fantasztikus éve lesz a magyar gazdaságnak.
Egy erős vidéki közösség kialakítása a célunk, hiszen erős vidék nélkül nem létezhet erős Magyarország - emelte ki Orbán Viktor miniszterelnök az MTI tudósítása szerint, amikor hétfőn átadták az 53-as számú főút Soltvadkertet elkerülő szakaszát.
Orbán Viktor arról beszélt, hogy a kormány már 2010-ben elhatározta, hogy véget vet a magyar vidék belső emigrációjának, és azt akarta elérni, hogy az ország egyes részei ne a másik rovására gyarapodjanak. "Azt tűztük a zászlónkra, hogy a magyar vidéket vonzó hellyé tesszük, olyan hellyé, ahol érdemes élni, mert van munka, vannak minőségi szolgáltatások, és ésszerű időn belül minden elérhető" - mondta, majd megjegyezte:
az mégsem járja, hogy Budapest fejlettsége az uniós átlag 158 százaléka, az összes többi meg átlag alatti.
A miniszterelnök értékelése alapján Soltvadkert és Bács-Kiskun vármegye a "nemzeti" kormány intézkedéseinek egyik haszonélvezője lett. Kiemelte, hogy a térségben a foglalkoztatottság mára történelmi csúcsokat ért el: 2010 óta a foglalkoztatási ráta 56%-ról 74%-ra emelkedett, a munkanélküliségi arány pedig 10%-ról csupán 4%-ra csökkent. Az átlagbér is jelentős növekedést mutatott, hiszen 160 ezer forintról 490 ezer forintra ugrott. "Ez még csak a kezdet, hiszen Magyarország folyamatosan előre halad, nem hátrál" – tette hozzá, figyelmen kívül hagyva, hogy mindezek mellett a hazai infláció drámai emelkedésen ment keresztül, és a forint stabilitása is komoly kihívásokkal néz szembe.
A miniszterelnök elmondta, hogy a térség szerepe a jövőben még inkább felértékelődik, mert a kormány egy új gazdasági övezetet hoz létre Magyarország déli régióiban. Azt hangoztatta, hogy az egész déli magyar vidéket erőssé, strapabíróvá és önállóvá kell tenni, amihez a jövő évi költségvetésben 330 milliárd forintnyi forrást terveztek. Elmondása szerint komoly beruházások zajlanak jelenleg Kecskeméten, emellett Szegeden és Baján is meglesz az elkerülő út, és felkészül Pécs.
Orbán Viktor emlékeztetett arra, hogy legutóbb tavasszal látogatott el Soltvadkertre, az európai választási kampány időszakában. Kifejtette, hogy akkoriban a "szomszédunkban háború zajlott", és a béke lehetőségei szinte észlelhetetlenek voltak. Az Egyesült Államok jelentős nyomást gyakorolt Magyarországra a "békepárti" politikai álláspontja miatt, míg a "háborúpárti brüsszeli bürokraták" is keményen támadták az országot. Azonban a fél év alatt, véleménye szerint, jelentős változások történtek: a "békepárti, migrációellenes és családvédő" erők a nyugati világban többségbe kerültek. A kormánypártok az európai választások során "fölényesen győztek", megalakították a Patrióták európai pártját, és mára "megkerülhetetlen szereplővé" váltak az Európai Parlamentben. Emellett az Egyesült Államokban Donald Trump újra elnökké választása is a "harcostársuk" lett - tette hozzá.
A kormányfő úgy folytatta, hogy a magyarok építkezni és fejlődni tudtak ennyi nehézség közepette is, hiszen szombaton adták át az M85-ös utolsó, a magyar határt elérő szakaszát, most pedig az 53-as főút elkerülő szakaszát, de ugyanígy fejlődött az elmúlt években Soltvadkert is, ahol megújult a Vadkerti-tó környéke, utak és kerékpárutak épültek, nemcsak a városon kívül, hanem a városon belül is.
Orbán Viktor a megszokott stílusában beszélt a jövőbeli lehetőségekről is, kiemelve, hogy 2025-ben a magyar gazdaság fényes időszak elé néz. Szerinte nem érdemes figyelembe venni "a kishitűeket, a folyamatos kételkedőket és a mindig panaszkodókat". Az országot erősnek és életképesnek tartja, amely a három éve tartó háború nehézségei után még inkább megerősödve fog kilépni. A következő évben hatalmas gyárak fogják megkezdeni működésüket, ezzel számos új munkahelyet teremtve, miközben a bérek is emelkedni fognak, és a családok támogatása is növekszik. "Magyarország mindig arra képes, amire mi magunk is képesnek tartjuk" - hangsúlyozta a miniszterelnök.