A Balaton vizeiben tízezernyi ragadozó szabadult el, hogy új életre keljenek a tó mélyén.

Megkezdődött a csukák telepítése a Balaton csodás partjainál: április elején indult el a program, és most újabb 90 ezer előnevelt ragadozóhal úszkálhat a tó vizeiben.
Áprilisban megkezdődött az idei csukatelepítési program. A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. először április 4-én helyezett ki 671 kilogramm egynyaras csukát a keleti medence északi partján, többek között Csopak, Alsóörs, Balatonalmádi és Balatonfűzfő térségében. A munkában a helyi horgászok is részt vettek.
Csukatelepítés a Balaton vízrendszerében: 90 ezer hal úszik már
A hónap közepén a haltelepítési program újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: összesen 90 ezer előnevelt csuka került kihelyezésre a Balaton vízrendszerének különböző részein. A legnagyobb részük, 54 ezer példány, a Kis-Balatonban találta meg új otthonát. Ezen kívül a Keleti-Bozót-csatornába 16 ezer, míg a Nyugati-övcsatornába 20 ezer csuka került a szakemberek által.
A telepítési folyamat igazán különleges élményt nyújt. Az Irmapusztai tógazdaságban kifogott halakat vízzel teli, oxigénnel gazdagított zsákokban juttatták el a kijelölt helyszínekre. Ott, szakértők gondos kezei között, szakszerűen engedték vissza őket természetes élőhelyükbe. A szakemberek máris az újabb szállítmányra készülnek, amely a következő héten érkezik: ezúttal a Buzsáki tógazdaságból tervezik a halak kiszűrését és kihelyezését.
A Balaton ökológiai egyensúlyának megőrzése kiemelt fontosságú feladatunk.
A cél nem csupán annyi, hogy a horgászok számára több fogható ragadozóhal álljon rendelkezésre. A Balaton és annak vízrendszereinek ökológiai egyensúlya szorosan összefonódik a csukákhoz hasonló fajok jelenlétével, amelyek kulcsszerepet játszanak az apróbb halfajok populációjának szabályozásában, ezzel biztosítva a természetes tápláléklánc stabilitását.
A jövőbeni csukaszállítmány a Buzsáki tógazdaságból fog megérkezni, ami azt jelenti, hogy a haltelepítési szezon még bőven tart.