Izgalmas téma: Szendrey Júlia férje különleges módon, egy utcával, míg Kossuth Zsuzsanna bátyja egy térrel tisztelgett a nőnap alkalmából a budapesti Városházán. (GALÉRIA) - Mandiner


Mit gondolnak a figyelemfelhívó ötletről? Várjuk a véleményeiket!

A budapesti Városháza marketingcsapata egy figyelemfelkeltő gondolatkísérletet indított nőnap alkalmából, amely rávilágít a történelem nőkkel kapcsolatos felfogására. "Képzeljétek el, hogy sétálva a belváros szívében, találkozunk a Laborfalvi Róza férje téren. Ha felszállunk a villamosra, átutazunk a Szendrey Júlia férje utcán, majd a parlament előtt a Kossuth Zsuzsanna bátyja téren állunk meg. Furcsa elképzelés, igaz? De éppen ez a lényeg: a nők sokszor csupán férfiakhoz kötődve, háttérbe szorítva szerepeltek a történelem lapjain."

Érdemes megjegyezni, hogy Laborfalvi Róza nem csupán Jókai Mór felesége volt, hanem a magyar színjátszás kiemelkedő alakja is, akinek a hatása nélkül valószínűleg sok ikonikus Jókai-regény sosem született volna meg. Hasonlóképpen, Szendrey Júlia nem csupán Petőfi Sándor hitvese volt, hanem költő, író, és ő volt az első, aki Andersen meséit magyarra ültette át. Kossuth Zsuzsanna esetében is érdemes kiemelni, hogy nem csupán Kossuth Lajos testvére volt, hanem az 1848-49-es forradalom idején a tábori kórházak megszervezésének motorja, aki nélkül sebesült katonák ezrei maradtak volna ellátatlanul.

Milyen gondolatokat ébreszt bennetek a figyelemfelkeltő ötlet? Osztjátok meg velünk a véleményeiteket a kommentek között!

Related posts