A Bajor Gizi Színészmúzeum különleges módon tiszteleg Tompos Kátya emléke előtt, felelevenítve a művésznő életének és pályafutásának meghatározó pillanatait. A múzeum falai között a látogatók betekintést nyerhetnek az egyedülálló tehetségű színésznő munká

A Jászai Mari- és Junior Príma-díjas színésznő éveken át harcolt egy ritka daganatos betegséggel, amelynek gyógyításához nemzetközi műtétre volt szüksége. A költséges beavatkozásra a Szegedi Nemzeti Színházban rendezett jótékonysági gálán sikerült összegyűjteni a szükséges pénzt. Sajnos, a színművésznő nem sokkal később, mindössze 41 évesen távozott az élők sorából.
A Bajor Gizi Színészmúzeum időszaki tárlata Tompos Kátya színházi karrierjének tragikus rövidségére emlékezik, megidézve a tehetséges művésznő életét és munkásságát.
Az OSZMI hivatalos weboldalán található információk szerint...
A színésznő 2005-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, ezt követően pedig számos sikeres zenés színjátékban, görög tragédiákban, Shakespeare klasszikusaiban, klasszicista francia drámákban és kortárs írók munkáiban is bemutatkozott (OSZMI). Különösen sokan emlékeznek rá jellegzetes hangja miatt, hiszen számos zenei fellépésen szerepelt, sőt, egy szólóalbumot is megjelentetett Keresztül Európán címmel.
Tagja volt a József Attila Színháznak, a Bárka Színháznak, majd a Nemzeti Színháznak is. A Centrál Színház saját halottjának tekintette a színésznőt, aki hatalmas sikereket ért el a My Fair Lady főszerepében. A 2016-tól töretlen népszerűséggel futó darab az utóbbi évtized egyik legsikeresebb zenés színjátéka volt.
A Tompos Kátya (1983-2024) című időszaki kiállítás szeptember 28-ig tekinthető meg a Bajor Gizi Színészmúzeumban.