Az élete tragikus fordulatot vett a gyönyörű magyar bemondónő számára. Szomorú és nehéz évek után egy váratlan végkifejlet zárta le történetét.


Veszély közeleg! 6 csillagjegy, akik hatalmas lehetőségeket bukhatnak el decemberben!

Az MR főrendezője, Cserés Miklós biztatta Baleczky Annamáriát, hogy próbálja ki magát a tévézésben, miután kollégáival stílusgyakorlatokra járt hozzá. Először 27 évesen láthattuk a képernyőn, és majdnem ugyanennyi időt töltött ott, mielőtt a tévé vezetői úgy döntöttek, hogy nincs többé szükség bemondókra.

A nézők hamar megkedvelték, és sok szerelmes levelet kapott. Két váláson már túl volt, amikor egy neves debreceni nőgyógyász beleszeretett, amint meglátta a képernyőn. Kitartóan kereste a módot, hogy találkozhasson vele, míg végül egy közös ismerős, Annamária korábbi rádiós kolléganője, Kondor Katalin segített nekik összejönni. Ők ketten évek óta legjobb barátnők voltak. A nagy találkozás egy nőgyógyászkongresszuson történt meg, és nem sokkal később össze is házasodtak.

Annamária és férje mindig is vágytak egy gyermekre, de a sors sajnos nem kedvezett nekik. Annamária szívében ott élt az örökbefogadás gondolata, ám férje határozottan elzárkózott ettől a lehetőségtől. Egy nap, amikor egy barátjuk megkérdezte tőle, mit kérne egy varázslatos tündértől, könnyekkel a szemében azt válaszolta: „Két gyermekre vágyom, mert számukra ők jelentették volna a teljességet és az élet valódi értelmét.” Szavain keresztül érezhető volt az a mély, szívből jövő vágy, ami az anyaság iránti elköteleződését tükrözte.

A színház világának rajongói voltak, és az utazás iránti szenvedélyük is számtalan felejthetetlen élményt hozott számukra. Bárhol is jártak, Baleczky lenyűgöző szépsége és eleganciája mindig magára vonzotta a figyelmet. Otthonában is nagy gondot fordított a megjelenésére; a rendetlenséget nem tűrte, és csak akkor érezte magát igazán jól, ha minden a helyén volt, tetőtől talpig „rendben”. Rózsa György megjegyezte, hogy sokan próbálták elnyerni a kegyeit, azonban ő hűséges maradt férjéhez. Végül a házasságuk véget ért, de a férje továbbra is támogatta őt anyagilag. Tragikus módon, egy váratlan esemény következtében, a férfi hirtelen elhunyt.

A bemondók szokásos feladatai - mint az adásnyitás és -zárás, műsorismertetés, ajánlók és hírek, valamint reklámok beolvasása - mellett Baleczky Annamária vezette a lottósorsolást és szerepelt a tévé szilveszteri műsoraiban is. A 90-es évek közepén még a miskolci városi tévében is szilveszteri műsort vezetett, bizonyítva, hogy nemcsak konferálásban, hanem műsorvezetésben is profi. Szeretett volna minél több saját maga által írt szöveget elmondani a kamerák előtt, később pedig műsorokat szerkeszteni. Nagy álma volt, hogy egy általa kitalált, írt és szerkesztett magazin műsorvezetője legyen.

A gimnáziumi évei alatt több irodalmi pályázatot is megnyert, és újságírói tanulmányait is elvégezte, ahol bemondóként szerzett tapasztalatot. Az Esti Hírlap olvasói különösen kedvelték "A bemondónő bemutatja" című rovatát, amely színes és érdekes írásaival sokak figyelmét felkeltette. Narrátorként is megcsillogtatta tehetségét Bódy Gábor "Nárcisz és Psyché" című filmjében, amely tovább növelte hírnevét. Emellett interjúkat is készített, például a "Sztálin" című film magyarországi forgatásán, ahol Maximilian Schell-lel, a Lenint megformáló színésszel beszélgetett. Karácsony táján pedig dalra is fakadt a "Közelednek az ünnepek - Televíziósok a Televízióért" című maxi CD-n, hozzájárulva ezzel az ünnepi hangulathoz.

Nem volt tudomása arról, hogy két év elteltével, 1999-ben kollégái társaságában elbocsátás vár rá. Az indoklás szerint a bemondók ideje lejárt, és a modern televíziózás már nem követeli meg a jelenlétüket. Betegségekkel küzdött, és bár betegállományba vonult, a sors végül nem kegyelmezett neki. A történtek mély nyomot hagytak benne, és 53 évesen úgy döntött, hogy visszavonul, elzárkózva a külvilág elől. Pozsonyi úti otthonában, ahol egyedül élt, a férje 2017-es halála után képtelen volt megmaradni, így eladta lakását, és egy budai idősek otthonában vásárolt egy kis apartmant. Az otthon rendezvényeit és filmvetítéseit szívesen látogatta, néha nosztalgiával idézte fel régi tévés emlékeit, de csak ritkán osztotta meg azokat másokkal. Inkább a szobájába kérte az étkezéseket, majd egyedül nézte a televíziót vagy olvasott. Interjút soha nem adott, bármennyire is kérték. A családjával teljesen megszakította a kapcsolatot, és határozottan kérte, hogy haláláról senki ne értesítse őket.

Baleczky Annamária

Az otthon vezetője egy héttel a tragikus esemény után felkereste Bay Évát, abban a reményben, hogy talán segítséget nyújthat a volt kolléganője hozzátartozóinak elérhetőségével kapcsolatban. Két héttel később a sajtóban megjelent egy tömör közlemény, amely csupán annyit árult el, hogy Baleczky Annamária hosszú és súlyos betegség után, 2018. október 4-én, 70 éves korában távozott az élők sorából. A mai napig rejtély övezi, hogy hol és mikor történt a búcsúztatása. Ennek ellenére sokan emlékeznek a nő szépségére, bájos mosolyára és kedvességére, amelyek mindig átütő erővel hatottak a képernyőn keresztül.

Baleczky nem volt a társasági élet középpontja, de a tévé képernyőjén a Luciként ismert bájos nőnek szoros kapcsolatai voltak kollégáival, Tamási Eszterrel és Takács Marikával. Barátnőivel rendszeresen találkozott, amíg éltek, és ezek az együttlétek színes pillanatokat hoztak életükbe. Sajnos, ezek a szép időszakok nem tartottak sokáig: mindhárman súlyos betegségek áldozatai lettek, és barátnői, akik életük legszebb éveit osztották meg vele, jóval fiatalon távoztak. Tamási Eszter, akinek csak 53 év adatott meg, 1991-ben agydaganat következtében hunyt el, míg Takács Marika, 58 évesen, 1997-ben mellrákban veszítette el a harcot.

Related posts