A Balaton körüli közlekedési rendszer átalakulása májustól új irányt vesz, hiszen a vonatok menetrendje is megújul.


Hamarosan indul a szezon a Balatonnál, ami a közlekedésre is hatással van.

A Balaton térségében új menetrendi változások lépnek életbe a MÁV-nál, amelyeket május 12-én fognak érvényesíteni. Az idei nyári menetrend három különböző szakaszra oszlik, így fontos, hogy az utazás előtt alaposan tájékozódjunk a részletekről, ahogyan azt az Infostart cikkében is említik.

Május 12-től életbe lép a MÁV-csoport nyári előszezoni menetrendje, amely jelentős bővítést hoz a Balaton térségébe tartó vasúti járatok számában – értesítette a közvéleményt szerdán a vállalat. A változtatás hátterében az áll, hogy az egyre népszerűbb vármegye- és országbérletek iránti kereslet növekedése figyelhető meg, hiszen egyre többen választják a vasutat, mint kényelmes és környezetbarát megoldást a kedvelt kirándulóhelyek elérésére.

A "hosszú nyár" menetrendi struktúra idén is három szakaszra tagolódik: elő-, fő- és utószezonra. Az előszezon már május közepén, a tanév vége előtt megkezdődik, így már a tavaszi hétvégéken is sűrűbb vonatközlekedés segíti az utasokat. Több vonat közlekedik a Balaton part menti nagyobb településeire. Nő a forgalomba állított InterCity-kocsik és modern motorvonatok száma. Emellett bővülnek a kerékpárszállítási lehetőségek, több férőhely áll az utasok rendelkezésére.

A fővárosból induló Balaton IC, Tópart IC, Kék Hullám expressz és Jégmadár expressz járatokon kötelező helyjegy váltása lép életbe. A MÁV a főváros-Székesfehérvár viszonylatra javasolja a helyjegymentes Göcsej és Bakony IC-k, valamint a G43-as és Z30-as vonatok használatát azoknak, akik csak a közbenső szakaszokon utaznak. Az utasokat arra kérik, hogy a helyjegyet időben, 300 forintos áron váltsák meg.

A 168.hu korábban beszámolt arról, hogy Káptalanfüreden nyártól új kedvezmény várja a biciklivel érkező strandolókat. Az izgalmas bejelentést Szűcs Péter alpolgármester tette, amikor a We Love Balaton portálon nyilatkozott.

A "kerékpáros csobbanójegy" bevezetésével a káptalanfüredi kis strand egyedülálló, kedvező lehetőséget kínál mindazok számára, akik két keréken érkeznek és szeretnék élvezni a strandolás örömeit. Ez a kétórás belépő mindössze 1000 forintba kerül, és az érkezéskor, valamint a távozáskor történő jegyregisztrációval biztosítják, hogy mindenki betartja az időkeretet. Fontos, hogy akik túllépik a megadott időt, azoknak a csobbanójegy és a normál napijegy közötti különbséget ki kell egyenlíteniük. Érdemes tehát figyelni az időre, hogy a kerékpáros kaland zavartalan maradhasson!

A strand nemcsak a napozás és a fürdőzés helyszíne, hanem a bringások számára is igazi paradicsomot kínál, hiszen bővített biciklitárolók állnak a rendelkezésükre. A kerítésre felkerülő, vibráló színű, újrahasznosított kerékpárokból készült művészeti installáció friss és modern megjelenést kölcsönöz a helyszínnek. Emellett a meglévő szervízoszlop mellett hamarosan helyi kerékpárszervizek is megjelennek, így a strand látogatói kényelmesen és gyorsan elintézhetik a kerékpárjaik karbantartását.

Related posts