Zuckerberg arra szólítja fel Trumpot, hogy lépjen közbe, és akadályozza meg, hogy az Európai Unió szankciókat alkalmazzon a szabályozásnak nem megfelelő technológiai vállalatokkal szemben.


Mark Zuckerberg véleménye szerint az EU szabályozása túl szigorú, ezért inkább ahelyett, hogy betartaná őket, arra törekszik, hogy a következő amerikai elnöknél lobbizzon a változtatások érdekében.

A szélsőjobboldali népszerűségnek örvendő Joe Rogan podcastjának legújabb vendége Mark Zuckerberg volt, mindössze néhány nappal azután, hogy bejelentették: a Facebook eltörli a tényellenőrzést és visszavonja a cég esélyegyenlőségi és sokszínűségi irányelveit. A Meta vezetője lelkesen próbálja elnyerni a nem sokára visszatérő Donald Trump tetszését, és most kifejtette, hogy azt reméli, Trump helyezze nyomás alá az Európai Uniót, hogy az ne tudja megbírságolni a technológiai vállalatokat.

A Politico által közzétett információk szerint Zuckerberg kifejezte aggodalmát amiatt, hogy az Egyesült Államok nem nyújt megfelelő védelmet a hazai technológiai vállalatoknak, amikor az Európai Unió által hozott szabályok megsértése miatt bírságokat kapnak. Legutóbb tavaly novemberben a Meta társaságot 797 millió euróra büntették, mivel a cég a Facebook Marketplace számára tisztességtelen előnyhöz juttatja a felhasználókat, akik automatikusan kapcsolatba kerülnek vele, függetlenül attól, hogy ezt szeretnék-e vagy sem. Zuckerberg ezt a helyzetet szinte vámnak nevezte.

Az Egyesült Államok techiparának prominens vezetői egyre inkább a Trump kampány mögé sorakoznak, nem csupán anyagi támogatással, hanem lelkesítő üzeneteikkel is. E téren Elon Musk emelkedik ki, aki már a kampány első napjaitól kezdve Trump elkötelezett támogatója és pénzügyi háttér-szolgáltatója. Musk jelenléte a kormányzati színtéren sem tűnik véletlennek; várható, hogy jelentős szerepet kap a jövőbeli adminisztrációban. A többiek sem maradnak tétlenek, igyekeznek lépést tartani ezzel a trenddel, hogy ne maradjanak le a politikai játszmában.

Related posts